Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być wspaniałą okolicznością, żeby dać czas naszemu pupilowi. Wyjazd razem z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, aby zrelaksować się, równocześnie dając zwierzakowi czas. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie podatne. Psy, lubiące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niską ceną. Są produkowane na potrzeby psów wielu gabarytów, więc z łatwością kupimy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka na kleszcze musi być odpowiednia do wagi psa, należy więc przeczytać przed zakupem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciwkleszczowe i na pchły, dlatego dają kompleksową opiekę psa. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, co więcej działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z przyjemnością buszujące w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa podczas letniej wycieczki trzeba zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny